Shqiperia Ime!

Parajsa e Shqiperise.

*KUJDES: OFFLINE! NDODHEMI NE WWW.ALBPARAJSA.COM New look!

 

Parajsa e Shqipėrisė ©2010

Batuta

<<Kthehu

DJALI DHE VAJZA
Po ecin neper shi nje djale dhe nje vajze dhe ai e pyet: E dashur, do martoheshe me mua sikur te mos kisha nje sy? Mos thuaj budallalleqe! Atehere nema mua ta mbaj çadren!
DISKUTUESIT
Pyetje: Cili eshte ndryshimi midis 2 diskutuesve meshkuj e atyre femra? Përgjigje: Dy burrat diskutojnë për njëri tjetrin, ndërsa 2 gra për një grua te tretë.
NGJASHMERIA
Pyetje: Çila eshte ngjashemeria ka ndërmjet gruas dhe mikroskopit? Përgjigje: Të dy e bëjnë qimen tra.
BURRI DHE GRUAJA
Burri im i dashur, më duket që më ke dashur më shumë kur kemi kaluar bashkë, para se të martoheshim.
Burri ia kthen:E dashur, ti e di mirë që unë nuk i dua gratë e martuara.
VLONJATI
Vlonjati-sa e mire qe je moj qene
pukjanja-pusho zagjar i mutit se e mori vesh kejt puka
PULA
Pse kane femrat nje qelize truri me shume se pulat?
- Qe te mos e dhjesin oborrin!!
INTERESANTE
Qingji i urtë pi ilaçet!  Qentë le të lehin, ti futja vrapit!  Mendja e shëndoshë do kokë të madhe!  Kur s'ke pulën, do hash ktë timin!  Delja që ndahet nga kopeja është individualiste!  Njeriu që vetëm për vete punon, punon një muaj dhe bën 1 milion!  Më mirë një vezë sot, sesa një vezë nesër!
SI DUKET!!!
Dielli i mirë duket që në mëngjes, dita e dhime duket n'darkë!  I jep dorën, të merr orën!  Qyli është nëna e të gjitha të këqijave, por si nënë duhet respektuar!  Shoku i mirë njihet nga lekët! Guri i rëndë është për themele! Duaje atdhenë si miza halenë!
BURRI QE ESHTE BURRE
Duaje atdheun si Donika Skëndebeun! Burrit sipas punës jepi hesapin* gruas sipas punës jepi trapin! Burri që ështe burrë, bën 1 litër shurrë! Burri që është burrë, i var *oqet në mur, dhe i godet me gur! Burrit që është burrë, nuk i shkrefet kurrë! Ai që të rreh, është më i fortë!
FSHATI
Trimi i mirë ta çan ballin!  Trimi i mirë me shoqe shumë!  Mos i shiko gunën, shikoji kuletën! Fshati që duket, ka drita! Fshati që duket, s'do autobuz! 
VODAFONE
Vodafone: I dashur abonent per shkak te nje difekti ne rrjetin tone celulari juaj mund te dridhet. Perfitoni nga rasti dhe futeni ne B***
SEKSI = -
Sexi eshte si matematika shumzon krevatin,pjeston robat,ngre ne renje katrore kembet a je gati ta zgjidhim nje uhtrim bashke?
KULMI I KORRUPSIONIT
A e dini kur eshte kulmi i korupsionit???
kur ti hidhesh ne nje gare noti tek pull dhe del i dyti....
POLICI

Pse e ngasin shpejt policet makinen???

Sepse kane frike mos i mbaron benzina

PEDERASTAT
Ishin dy pederasta dhe pane nje vajze me by.. te bukra papritur njeri nga pederastet i thote tjetrit kushedi se si i ka vllai i saj
MOTRA DY VJECE
Ishin njehere 2 shoke.njeri i thote tjetrit:motra ime eshte 2 vjec dhe ka 6 muaj qe ecen.Tjetri i pergjigjet:kushedi ku do kete arritur tani!
 
ZEZAKU
E dini pse zezaket i kane shputat dhe pellembet te bardha?sepse kur zoti i leu me te zeze i vuri me duar pas murit!!!
ME TE ZEZA
Perse vini ne plazh me te zeza? Pyet nje zonje nje vajze te re ne nje plazh me shume njerez.
- Sepse burri im nuk di not!
GRIPI
Doktor, duhet te na beni ulje cmimi, per viziten. Mos harroni se burri im e solli i pari gripin ne lagje