Shqiperia Ime!

Parajsa e Shqiperise.

*KUJDES: OFFLINE! NDODHEMI NE WWW.ALBPARAJSA.COM New look!

 

Parajsa e Shqipėrisė ©2010

Barcaleta

KASETOFONI
Nje plak bleu nje makine te re por pa kasetofon.Nje nate ai e parkoi makinen e tij poshte shtepise dhe ne xham i shkruajti nje leter qe shkruhej:MOS MA VIDHNI MAKINEN SE SKA KASETOFON.
Ne mengjes kur shkoi per te marre makinen nuk e gjeti por gjeti vetem nje leter qe shkruhej:SKA PROBLEM SE KASETOFONIN TA VEJM NE.
ME MIRE ME GRUAN TENDE!
Shkojne dy police në bordello.Hyn i pari mbaron pune dhe del e pyet shoku:”Hë mo si ishte”?Hiç fare, më mire me gruan time.Hyn tjetri dhe kur del i thote i pari hë more si tu duk ty?”Kot fare, 100 herë më mire me gruan tënde”!!!…
EJA TE SHOHIM KASETAT
Nje djal i thote nje goce,eja tek une te degjojme ca kaseta te bukura,-i thote ai.M'u beto se vetem kaseta do degjojme, mire?Te betohem! Mire, po nuk me pelqyen kasetat? Atehere do vishesh dhe do shkosh ne shtepi
DO TA THEM TE VERTETEN
Cila eshte me kryesorja per ju te meshkujt? Syte,-iu pergjigj Suzi. Po tjeter? Duart, muskujt. Po akoma? Degjo, po vazhdove te pyesesh, do ta them te verteten!
PIJANECI
Nje pijanec shkon ne lokal dhe i thote banakierit: Me bej 5 dopio mua! Pasi i pin te gjitha, i thote perseri: Me bej dhe 4 dopio! Pasi i pin dhe keto, kujtohet: A me ben dhe 3 dopio mua! Pastaj merr 2 dhe ne fund, pasi pi dhe nje dopio, qendron duke u lekundur ne banak dhe thote neper dhembe:Une nuk e kuptoj me Vlla, sa me pak qe pi, aq me shume dehem!
POLICI BUDALLA
Nje grua po rregullonte abazhurin ne shtepine e saj, por ngaqe ishte ca e shkurter, nuk e arrinte edhe pse po perdorte tavolinen, keshtu qe therret komshiun e vet polic qe ta ndihmoje. Ai vjen, hypen mbi tavoline me gjithe kepuce, dhe gruaja, qe te mos ia bente pis tavolinen, i vuri nje gazete mbi te. Polici kur e pa i tha: S'ka gje se e arrij dhe pa gazete!
FEMIJA
Bie zilja e deres, dhe Beni i vogel e hap. Ai i kthehet nenes se tij: O ma, ka ardh ky xhaxhi qe merr leket e qerase. I ke leket ti, apo te dal jashte te loz me shoket une?
RECIPETAT DHE LOPA
Nje specialist i huaj vizitonte nje ferme lopesh per qumesht. Fermeri i kishte blere lopet jashte vendit. Specialisti duke pare lopet po kritikonte fermerin qe nuk kishte ditur ti zgjidhte ato sepse  permasat e thithave te gjirit te lopeve ishin te ndryshme. Ja i thoshte ai e shikon kjo lope i ka thithat e gjata kjo
tjetra te shkurtra, ajo i ka te 4 thithat me gjatesi te ndryshme. Fermeri pasi e degjoi kete refren te perseritur iu drejtua specialistit: ore po une nuk kam nder mend te shes recipeta.... !
BERLUSKONI NANO
Gjate vizites se Nanos ne Itali, e pyet Berlusconi: E sheh ate uren atje? Po, pergjigjet Nano. Te gjithe inspektoret qe e kane matur te gjitheve i ka dalur 100m e gjate. Por ne fakt ajo eshte vetem 90m. E ku kane mbetur 10m tjera pyet Nano? Ne xhepin tim ia kthen Berlusconi. Pas ca kohe Berlusconi e viziton Nanon ne Tirane. I thote ky i fundit: E sheh ate uren atje lart? Jo, nuk shoh ure askund, pergjigjet ai. Natyrisht qe nuk sheh sepse e kam fut te teren ne xhepin tim i
NUMRI I TELEFONIT
Kane qene 3 shtetas njeri Amerikan i dyti Gjerman dhe i tereti Shqiptar.
Ka qene gara se cili nga keto tre do te qendron me shum ne nje dhome ku ishte nje derr qe kishte arome te tmerrshme. Ka hyr i pari Amerikani i kane then kur te jesh gati per te dal na e cingro ne celular dhe ne ta hapim dern. Ne rregull.Ka hyr amerikani ka qendruar me derrin ne aromen e keqe 30 minuta dhe kur ka dalur te gjith tkan pritur me duartrokitje duke menduar se eshte rekorder.Ka hyr i dyti gjermani ka qendruar 1 ore e 45 minuta eka cingruar jasht dhe kur ka dal gjith me duartrokitje edhe me te fuqishme.Ka hyr i treti shqiptari prit 1 ore nuk del prit 2 nuk del u bene ashtu 6 ore dhe vendosen ta hapin deren kur e shofin shqiptari ishte kthyer kah muri me koke dhe po i binte sa po mundej.Komisioni e pyten si e ke hallin pse ben keshtu pse nuk del . Ai ja kthen : e harrova numrin ...
PARAJSA DHE DJALI
Nje here nje djale i ri kishte bere nje mekat dhe shkon tek prifti:-O prift kam bere nje mekat te lutem me fal!-Mire i thote prifti se po te fal.Djali ben perseri mekat dhe po te njejtat fjale.Por kur shkon heren e trete prifti i thote:-Kesaj rradhe nuk do te te fal!Nuk do te te coj ne parajse por do te te bej roje te parajses!!Dhe djali i thote:-E mire se kur te vdesesh ti une nuk do te te le te futesh ne parajse!!
POLICI DHE PIJANECI
Nje nate nje pijanec pyet policin Pijaneci- Hene esht ajo atje lart? ". Polici- Nuk e di,s'jam nga kjo lagje".
 
VAJZA E MENCUR!
Nje vajze e vogel kthehet nga shkolla dhe i thote se emes: Sot ne pushimin e madh cunat me thane te hipja ne peme e te merrja topin qe kishte ngelur atje.Dhe une hipa dhe e mora. Te kisha paralajmeruar,-i thote e jema. Ata duan te te shohin breket. Mos kujto se e harrova porosine tende mami.Para se te ngjitesha ne peme une i hoqa breket..
BURRI DEMBEL
Na ishte njehere nje familje. Gruaja i thot burrit: Burre u doq llamba Burri: Pse elektricist te dukem une ty.  Nje dit me vone u prish lavamani. Gruaja: Burre u prish lavamani
Burri: Pse hidraulik te dukem une ty Pas dy ditesh kur kthehet burri nga puna i gjen te rregulluara. Pyet gruan kush i rregulloi. Gruaja: Komshiu dhe si shperblim kerkoi o te beja nje embelsire o te flija me te. Burriu: Ti bere embelsiren me siguri !? Gruaja: Pse pasticjere te dukem une ty?
MIZAT
Dy miza u ulen mbi mut. Pas disa minutash njera mize ben nje pordhe. "Ooo avash se po ha" i thote tjetra.
BENI DHE MAMAJA
Beni: O ma pse po kerceje lart e poshte dje naten ne stomakun e babit? Mami: Qe mos shendoshet babi, se po se bera i fryhet shume stomaku, Beni: Aha kot e ke o ma Mami: Pse? Beni: Se komshija vjen cdo dite dhe e fryn prap nga pipthi
AVOKATI
Ora 16, ne zyren e avokat X bie zilja e telefonit. Avokati  ngre recepetorin. Alo, kush flet?
Prrrdhdhddhdh, - degjohet  nje pordhe e gjate si pergjigje. Te nesermen serish ora 16 bie zilja dhe
avokati merr  te njejten pergjigje, keshtu edhe te pasnesermen dhe nje dite me pas. Te enjten mbasdite avokati studion gjithe sharjet qe egzistojne neper fjalore dhe po pret me ankth oren 16 te se premtes. Bie zilja dhe avokati rremben telefonin:  Maskara! bir kurve, shkerdhate, te q. nenen, ÃƧ'te permban pragu i shtepise...! I dashur avokat po me habisni, ÃƧ'ka ndodhur me ju? - flet tjetri gjithe edukate.  Oh, me falni, ju kerkoj ndjese njeqind here, ju lutem me falni. Kush flet?
Prrrrrrdhdhdhdh...
PLAKA DHE DJALI
Nje here krushku me krushken shkujne per dushke. I thote krushku  krushkes, oj krushke ma jep nje here, ike ore  plak debil i thote krushka, he me nje here se do vdesi thote krushku, ik vdis i thote krushka, mbas 2 ditesh vdes krushku. e qan krushka, krush o krushk kur venim per dushke me the te thash qyqa qe sta dhash
DY GOCAT DHE DY CUNAT
Dy cuna shikojne perpara tyre se ishin nja dy goca shume Te bukur.u afrohen dhe njeri e ngacmon
me fjale nje goce nga ato por nuk ja shikote fytyren kur kthehet me fytyre ajo goca,ky cuni e shef por sishte gje ajo dmth jo shum e mire ne syrrat i thot ky cuni mbylle pak ate goj o shpirt se me ate goje qe ke do na hash dhe ajo i htot NUK E HAJ MISHIN E GOMARIT!!!
BURRI I PIRE
Nje djale u takua rruges me nje komshi te moshuar qe kishte pire disa gota.Ai iu ankua se nuk po kapercente dot nje hendek,mbi te cilin ishte vendosur nje derrase.Ai nuk dinte se ku duhej te shkelte,pasi nga pija,i dilnin perpara 2 derrasa. Djali i rrahu shpatullat: Pune qe rregullohet fare lehte,xhaxho. Fol te keqen se do me shpetosh! Pi dhe nja 2 gota dhe kur te arrish te hendeku,ke per te pare 3 derrasa.Ti kalo ne ate te mesit!
NASTRADINI DHE BICIKLETA
Njehere Nastradini mori biçikleten dhe doli ne rruge. Rruges e la biçikleten dhe u ul. Nje djale qe kaloi aty prane i mori biçikleten dhe Nastradini filloi me qajt. ATY prane kishte vdekur nje plake.Njeri i tha:”mos qaj se e vjeter ishte. Nastradini:Epo ndonjehere i hipja siper.
NANO DHE BERLUSKONI
Na ishin nje here nano me berluskonin ne nje makine duke bere xhiro.E pyet nano berluskonin : sa jane te ardhurat tuaja mujore? Berluskoni i pergjigjet:per 2 muaj blej nje makine sllon.Po te ardhurat tuaja mujore sa jane i thote berluskoni nanos.Prit thote nano sa te pyes ekonomistin ne cel.nano i thote ekonomistit:per sa muaj e bleje une nje sllon? ai i pergjigjet:per 6 muaj.nano i thote: te kesh turp .pse per 6 muaj e bleje une nje makin sllon? ekonomisti i thote:me fal zoti nano se u keqkuptuam.per 6 muaj ju bleni te gjithe kompanine e makinave sllon
PLAKU PLAKA
Babai i thote te birit qe ti mesoje ndonje stil te ri,dhe i biri i thote qe ne darke te shikoje te brima e celesit se cfare do te bente ai me nusen ta provonte edhe plaku..Dhe keshtu veproje.Pasi e pa shkoi te plaka dhe i tha se kishte mesuar nje stil te ri.Plaka u shtri ne krevat kurse plaku hipi siper dollapit dhe u hodh me vrull siper plakes mirepo plaka i ngeli ne dore dhe vete u derrmua keshtu filloi te shante te birin duke thene:A cun te dhjefsha stilin tend.
KATUNARI DHE QYTETARI
Shkon nje dit fshatari ne qytet dhe hyn tek nje kafene.Vjen kamarieri dhe pyet se ska do porosisi ai thote nje kafe.Dhe kamarieri ia sjell kafen dhe fshatari e thirr qe ta paguaje dhe thot se sa kushton kafja sebashku me sheqerin dhe kamarieri thot se sheqeri eshte pa para.Ateher fshatari thot me bej nje kafe tjeter dhe 1 kilogram sheqer!
TEST NE KLASE
Një ditë Agoni dhe Genci kishin test në klasë.Pasi e mbaruan testin që të dy dolën nga klasa.
Agoni:Genc a bëre ndonjë gjë në test? Genci:Asgjë,e dorëzova fletën të bardhë. Agoni:Edhe unë e dorëzova fletën të bardhë pa shkruar as një gjë.Por më ka hyrë frika se mos mësuesja mendon se ne kemi kopjuar prej njëri-tjetrit!
MESUESJA NE KLASE
Pyet mesuesja nxenesit: Nese dikush nga ju e konsideron veten budalla,le te ngritet ne kembe.Ne fillim askush prej nxenesve nuk ngritet. Pas pes minutash,derisa ne klase mbreteronte qetesi relative, ne kembe ngritet Toni.Mesuesja habitet. Ajo nuk besonte se toni e konsideron veten budalla.Mesuesja e pyeti: Cka toni? ti veten e konsideron budalla?Jo moj, por me erdh keq kur te shihja vetem ty te ngritur ne kembe!!!
30 APO 31 MAJMUNA
Nje here mesuesja po shpjegonte mesimin:supozojme qe jeni 30 majmuna ngrihet njeri nga klasa dhe i thote: po pse 30 mesuese por 31 mesuesja  e nxehur e nxjerr nga klasa  pas 5 minutash nxenesi kthehet dhe hape deren e klases: duke qeshur i thote mesues: ngelet qe ngelet 30
PER SHEN VALENTIN
Ishin dy shoke, njeri i tha tjetrit.Neser esht dita e te dashuruarve edhe nuk di se cfare dhurate ti blej te dAshures. Tjetri i tha: lule dhe puthje
Ta tregoj un se cfare dhurate ti besh:  "Jepi numrin tim te telefonit"
DHENDRI DHE NUSJA
Nje cift i ri, si gjithmone ne naten e pare te marteses na u xhvesh dhendri edhe nusja pu e shihte me habi te madhe edhe e pyet  lule dhe puthje <> <>More po pse e ke aq te madhe kemben  Dhendri pergjigjet  buzeqeshje
Po kur isha i vogel prindrit me linin zbathur Nusja ja tha nje uuuuuffffffffff  puthje puthje
Cke -, i tha dhendri ,Po ja -, i thote nusja ,- do ishte me mire te te kishin lene pa brek
MIRI NE KLASE
Miri ne klase shante shume shume shume.......vajzat e klases ikin tek mesuesja edhe i tregojne... per Mirin mesuesja i thote:kur miri te thote fjale te pista ju largohuni..si shenj proteste...vjen miri ne klase dhe thote:ej kam degjuar se mbrapa shkolles do te hapet nje Bordello...e te gjitha vajzat dali perjasht....miri:-po prisni moj kurva se nuk eshte hape akoma..
FLAMURI SHQIPTAR
Nje dite polic Shabani i tha shokut te tij, Rakipit O Kipe, po vras mendjen une per kete emblemen(shenjen) qe na kane vendosur ne krah te kemishes. Mire shqiponja qe e kemi prej flamurit , po keto kallzat e grurit c'duan anash?Eh mor Kipe, as kete se dike ti? Ato i kane vendosur per te na dalluar qe jemi katundare....